Strona główna O Kwidzynie Grupa Pamapol
Grupa Pamapol

Spółką dominującą w Grupie Kapitałowej jest Pamapol S.A., wiodący na rynku polskim producent dań mięsno-warzywnych, którego początki działalności w branży sięgają roku 1993. Oferta GK Pamapol obejmuje produkty w kategorii dań gotowych, konserw mięsnych, pasztetów, zup oraz dżemów i warzyw konserwowych oferowanych pod markami Pamapol, Spichlerz Rusiecki, Sorella oraz Kwidzyn. Od wielu lat, Pamapol jest brandowym wiceliderem rynku dań gotowych, zaś marka Spichlerz Rusiecki osiągnęła pozycję lidera kategorii konserw mięsnych w słoju. Nasze produkty to polskie, w pełni naturalne i starannie wyselekcjonowane składniki, które gwarantują niepowtarzalny smak, tak ceniony przez konsumentom w kraju i za granicą. 

Pod koniec 2005 roku spółka Pamapol S.A. przejęła kontrolę nad czołowym producentem krajowym groszku i fasoli Warmińskimi Zakładami Przetwórstwa Owocowo Warzywnego w Kwidzynie, poszerzając swoją ofertę produktową o warzywa konserwowe i mrożone. Plany strategiczne spółki uwzględniały zarówno rozwój organiczny, jak i akwizycje znaczących podmiotów w perspektywicznych segmentach rynku spożywczego. Pierwszym znaczącym krokiem było nabycie przez Spółkę brandu Sorella czołowej marki na rodzimym rynku dżemów.  

Podmiotem wchodzącym w skład Grupy jest także Mitmar Sp. z o.o. z siedzibą w Głownie, w którym Pamapol S.A. posiada  100% udziałów dających 100% głosów na walnym zgromadzeniu wspólników. Podstawową działalnością spółki jest handel mięsem. Ponadto spółka świadczy usługi przechowalnicze i logistyczne w zakresie mrożonek produkowanych w Grupie oraz zajmuje się konfekcjonowaniem mrożonych mieszanek warzywnych i warzywno-mięsnych, jak i produkcją mrożonych dań gotowych.

W czerwcu 2007 roku do portfela spółek należących do Grupy Kapitałowej dołączyły kolejne podmioty: Mitmar z Głowna (sprzedaż mięsa i wyrobów mięsnych), Cenos z Wrześni (produkty sypkie) i Huta Szkła Sławno. 20 grudnia 2012 roku spółka Pamapol S.A. sprzedała 100% akcji spółki zależnej Cenos Sp. z o.o. Na przełomie kwietnia i maja 2010 roku do Grupy Kapitałowej Pamapol dołączył brand Sorella. Marka Sorella jest znana i ceniona wśród klientów i plasuje się na czołowej pozycji na rodzimym rynku dżemów.